logo_tekst.gif Google Translator Google Translator Google Translator Instrukcje i katalogi czesci O firmie Obsluga klienta
Menu
Strona główna arrow Nasiennictwo leśne arrow Modułowe komory chłodnicze do przechowywania sadzonek i nasion
Modułowe komory chłodnicze do przechowywania sadzonek i nasion Drukuj Wyślij link

Komory chłodnicze przeznaczone są do przechowywania sadzonek w pudłach kartonowych, workach lub na paletach, a także nasion w odpowiednich słojach, beczkach itp. Wykonane są z paneli wypełnionych poliuretanem wtryśniętym pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu osiągnięto najwyższe parametry termoizolacyjne. Szerokości paneli stosowanych do budowy komór wynoszą: 1200, 550, 375mm. Dodatkowo panele wyposażone są w zamki krzywkowe, które umożliwiają łączenie paneli ze sobą. Zaletą systemu modułowego jest szybki i łatwy montaż i demontaż, bez użycia narzędzi i pomocy wykwalifikowanej ekipy. Komory dla temperatur dodatnich wykonane są z paneli o grubości 80 mm, dla temperatur ujemnych o grubości 100mm. Podłoga komory ma warstwę antypoślizgową wykonaną z blachy aluminiowej ryflowanej lub nierdzewnej. Komory mogą być posadawiane bezpośrednio na odpowiednio wypoziomowanym, izolowanym i utwardzonym podłożu. Komory mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz pod zadaszonymi wiatami. W wyjątkowych przypadkach nad komorą może być zamontowany dach ochronny.
UWAGA: Wielkość komory (długość x szerokość x wysokość), wyposażenie, przeznaczenie, parametry pracy uzgadniane są z nabywcą w chwili złożenia zamówienia.

chlodnie1.jpg

chlodnie2.jpg

chlodnie3.jpg

chlodnie4.jpg

Drzwi zawiasowe

Drzwi zawiasowe jedno i dwuskrzydłowe wykonywane są z blach nierdzewnych lub tworzyw PVC. Płat drzwi wypełniany jest poliuretanem metodą wtrysku bezpośredniego. Drzwi mogą być wyposażone w okienko oraz odboje zabezpieczające przed uszkodzeniem. W standardzie, drzwi wyposażone są w zawiasy podnoszone i uszczelnienie silikonowe.

Drzwi przesuwne

chlodnie5.jpg

Drzwi przesuwne projektowane są w wersji automatycznej lub ręcznej. Płaty drzwi wykonane są z blach stalowych lub nierdzewnych wypełnionych bezpośrednio wtłoczonym poliuretanem. Rozmiary, parametry oraz wszelkie szczegóły techniczne konsultowane są indywidualnie z odbiorcą.

Wyposażenie komór chłodniczych.

1. Agregaty chłodnicze

Wielkość agregatu schładzającego komorę uzależniona jest od wymiarów chłodni oraz wymaganych warunków temperaturowych. W zależności od usytuowania komór mogą być montowane wewnątrz lub na zewnątrz komory lub na jej dachu.

chlodnie6.jpg

2. Półki

Komora może na życzenie nabywcy być wyposażona w półki do składowania w wersji standardowej lub wykonane na konkretny rozmiar.

chlodnie7.jpg

chlodnie8.jpg

chlodnie9.jpg

3. Podjazdy dla wózków paletowych

chlodnie10.jpg

Dostawa komór do montażu

Komory przed wysyłką przechodzą montaż kontrolny, a następnie są demontowane i dostarczane do nabywcy na paletach.

chlodnie11.jpg