logo_tekst.gif Google Translator Google Translator Google Translator Instrukcje i katalogi czesci O firmie Obsluga klienta
Menu
Strona główna arrow Nasiennictwo leśne arrow Zaprawiarka nasion typ AL 50P
Zaprawiarka nasion typ AL 50P Drukuj Wyślij link
Zaprawiarka AL 50P przeznaczona jest do zaprawianie nasion zaprawami nasiennymi występującymi w postaci ciekłej.  Pracuje w systemie porcjowym, jej zaletą jest bardzo łatwa obsługa i konserwacja. Maszyna wyposażona jest w rotacyjny rozpylacz, który równomiernie zrasza cieczą zaprawiającą ziarno znajdujące się w komorze zaprawiania. Urządzenie odpylające, w które jest również wyposażona, oczyszcza nasiona z lekkich nieczystości oraz kurzu przed cyklem zraszania. Gwarantuje to wysoką jakość zaprawiania i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Jej niewielka wydajność znajduje zastosowanie w małych i średnich gospodarstwach rolnych.

W ofercie posiadamy również zaprawiarkę bez urządzenia odpylającego o nazwie AL 50.

Zasada działania

Nasiona znajdujące się w komorze zaprawiania są wprawione w bezwładny ruch, powodujący bardzo intensywne ich mieszanie . Podczas mieszania, w komorze tej uwalnia się z nasion kurz, który jest wysysany za pomocą ssawki i transportowany wraz z powietrzem do urządzenia odpylającego. Zadaniem urządzenia odpylającego jest również odciąg pyłów i nieczystości z worka podczas pakowania zaprawionych nasion. Ciecz zaprawiająca spływa samoczynnie ze zbiorniczka cieczy do rozpylacza rotacyjnego znajdującego w pokrywie komory. W dolnej części komory mieszania znajduje się zasuwa służąca do opróżnienia komory z zaprawianych nasion, odbywa się to po odciągnięciu pręta zasuwy, którego rękojeść znajduje się tuż nad workownikiem.

Dane techniczne

Wymiary (dł, wys, szer):1300 x 1400 x 560 mm
Masa:107,5 kg
Pojemność komory mieszania:50 kg
Rodzaj rozpylacza:rotacyjny kierunkowy
Moc silników:1,37 kW
Wydajność:do 1 t/h

Przeznaczenie
Do zaprawiania nasion leśnych, zbóż i roślin strączkowych wszystkimi dostępnymi zaprawami płynnymi.

al50p.jpg